Stylizacja fryzur

Jak utrwalić fryzurę, by utrzymała się w nienagannym stanie przez całą noc?
Po umyciu włosów wcieramy piankę lub specjalny kosmetyk który uniesie pasma od nasady i ułatwi modelowanie. Włosy suszymy na okrągłej szczotce o dużej średnicy, zawijając je do wewnątrz. Gdy już wyschną możemy zacząć upinać koka lub kręcić na lokówkę. W miejscu, gdzie chcemy uzyskać dużą objętość upięcia, włosy tapirujemy. Włosy ułożone według naszego założenia, utrwalamy lakierem.
Ważne by nie żałować lakieru, gdyż tylko w ten sposób nasza fryzura na karnawał przetrwa całą zabawę. Fryzurę spryskujemy obficie lakierem, z odległości co najmniej 30 cm. Inaczej na głowie będziemy mieć skorupę.

fryzura na karnawał kręcone włosy

Pragniesz drastycznej zmiany?
Farbowanie włosów, jest dość prostym zabiegiem, ale gdy pragniesz drastycznej zmiany koloru lepiej skorzystać z usług fryzjerskich. Awangardowe i modne cięcia to propozycja dla odważnych Pań, które nie boją się nowości i lubią eksperymentować. Warto jednak wcześniej zastanowić się nad rodzajem fryzury a na wizytę umówić się z miesięcznym wyprzedzeniem. Sylwester i Karnawał to gorący okres w salonie fryzjerskim i warto mieć pewność, że nie zostanie się na lodzie.

Proste triki na piękne włosy
– brak objętości – po wytarciu włosów ręcznikiem nałóż piankę nadającą objętości i susz je suszarką z dyfuzorem. Pasma na czubku głowy, podniesiesz tapirując specjalnym grzebieniem. Całość wg uznania spryskaj delikatnie lakierem.
– farbowanie odrostów przy długich włosach – pasma pozwijaj w ślimaczki i zepnij klipsami lub spinkami. Odsłonisz je u nasady i nakładanie farby w miejsca odrostów będzie prostsze.
– utrwalone loki na całą noc – do poprawienia skrętu pasm użyj szamponu do włosów kręconych, następnie każde pasemko spryskaj lakierem a dopiero nakładaj wałki. Po zdjęciu wałków, włosy roztrzep palcami i utrwal lekko lakierem.
– matowe włosy, łatwo uratować gdyż najczęściej jest to wynik nie prawidłowej pielęgnacji. Używaj kosmetyków tej samej firmy, przeznaczonych do danego typu włosów. Włosy myj dwukrotnie, odżywkę nakładaj w małej ilości na same końce i dokładnie spłukuj. Pamiętaj, włosy spłukuj letnią wodą nie gorącą, dzięki czemu zamknie łuski a włosy będą lśnić.