Radzimy w wyborze fryzury ślubnej

Wszelkie dodatki do sukni ślubnej to jak puzzle w układaniu. Wszystko musi być na swoim miejscu. Fryzura, suknia, biżuteria, welon, buty to podstawowe elementy jak w puzzlach.

Przyjrzyjmy się tematowi dlaczego tak ważna jest fryzura ślubna.

Sam ślub i wesele to dość długi okres czasu, w którym wszystko musi być dopięte na ostatni guzik i jeszcze przetrwać w idealnym stanie. Czy to jest możliwe? Oczywiście. Ale pod pewnymi warunkami. Pora roku ma ogromne znaczenie. Inną fryzurę wybierasz latem kiedy żar leje się z nieba, a inną kiedy jest ładna zima, ale mroźna. Związane włosy czy też luźne spróbujmy to wszystko ująć w tym temacie.

To ruszajmy po kolei.

Po pierwsze dopasuj suknię do fryzury. Kilka porad, aby nie umknęły przy wyborze.
Gdy jesteś pewna, że twój wybór padł na kreację z koralikami, haftami to pamiętaj, że rozpuszczone włosy mogą wplątywać się w ozdoby. I po co dodatkowy stres. Suknia wydekoltowana z tyłu może być wtedy dobrą opcją na loki przy rozpuszczonych włosach.

Po drugie jak już wyżej wspomniałam pora roku. W upalne dni postaw na związane włosy.
Luźne loki mogą nie dotrwać do końca uroczystości. Włosy ujarzmione na przykład w kok będą lepszym wyborem.

Znając termin ślubu już zacznij dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne włosów. Długość i stopień gęstości włosów ma ogromny wpływ na wygląd fryzury. Zbyt gęste mogą obciążać fryzurę.
Prawidłowe cieniowanie dopasowane do rysów twarzy to podstawa. Ale gdy masz włosy cienkie to też nie będzie zmartwieniem. Dobry stylista potrafi dodać włosom objętości. Dodatkowo użyje doczepów clip- in. Zgra je z kolorem nie tylko nie zniszczy własnych ale zagęści i przedłuży ich długość.

Kiedy myć włosy?
Wszystko zależy od rodzaju włosów. Włosy przetłuszczające myj w krótkim odstępie przed uroczystością. Natomiast włosy mniej nawilżone lepiej umyj z wieczora przed wyjściem do fryzjera. Udaj się do specjalisty wówczas powie Ci kiedy je umyć lub wykona to na krótko przed czesaniem.

A co z koloryzacją włosów?

Na pewno nie w ostatniej chwili. Głowa musi być umyta przynajmniej kilka razy aby nie było widać na niej farby. Wybrany kolor musi pasować do cery. Gdyż nie zawsze kosmetyki ukryją zły wybór.

Jakie dodatki do fryzur?

Wybór jest ogromny. Nie tylko kolor złoty i srebrny wiodą pierwsze skrzypce. Cyrkonie, perły i inne kamienie pięknie ozdobią każdą fryzurę. Bez względu czy to będzie kok, pół upięcie czy też luźno puszczone włosy.

Hiszpański kok nadal modny
i niezawodny przy takiej uroczystości. Idealny do sukien z dekoltem na plecach.
Niski kok zwraca uwagę na dokładność w wykonaniu.

Fryzury z długimi, pofalowanymi włosami oczywiście warte są rozpatrzenia przed ślubem.
Jeśli wybór padnie na nią to z pewnością świetny stylista wykona arcydzieło, z którego będziesz zadowolona. Delikatna ozdoba i jej wybór należy do Ciebie.

Delikatny luźny warkocz też może być wyborem na ślub. Warkocz i styl boho razem idą w parze dla wielbicielek obu stylów.

Piękne zaczesane kucyki będą ozdobą fryzury. To już nie tylko zwykły koński ogon. Prawidłowo zlokalizowany na głowie i jeszcze do tego zagęszczony lokami zmienia look. A wpleciona ozdoba na długości kucyka daje oryginalny wygląd uczesaniu.

Gdy masz cienkie włosy proponuję zainteresować się fryzurą long bob. Praktyczna fryzura i niezawodna podczas uroczystości. Messy bob z refleksami i z podniesieniem u nasady pozwoli przetrwać każdą długą uroczystość.