Na ratunek suchym włosom

Włosy wołają o pomoc. Wygląd suchych i łamliwych nie bardzo nam się podoba. Wspólnymi siłami spróbujmy im pomóc. Przyczyn jest wiele. Częste farbowanie, złe kosmetyki są jednymi z powodów osłabiania się włosów.

Jakie są przyczyny suchych włosów?

Nie dość, że są suche a jeszcze do tego puszą się i elektryzują. Zimą zwalisz to na noszenie czapki, a latem na słońce. Ale w każdym przypadku główną z przyczyn jest zbyt szybka utrata wody. Źle dobrane środki pielęgnacyjne pozbawiają kondycji włosów.

Jakie środki zaradcze dla suchych włosów?

Zacznij od dopasowania szamponu dla włosów suchych. Jeśli masz włosy suche po farbowaniu to znajdź szampon z preferencją do nich. Potem odżywki poszukaj w tym kierunku. Czytaj uważnie do jakiego celu dany produkt jest przeznaczony. Zwróć uwagę na składniki.
Im mniej parabenów tym lepiej dla włosów.

Kolejnym środkiem zaradczym są maski do suchych włosów. Stosuje się zwykle dwa razy w tygodniu lub według zaleceń producenta.

Wszystkie użyte kosmetyki mają mieć za zadanie powstrzymanie utraty wody.

Olejowanie końcówek bardzo dobrze wpłynie na nawilżenie włosów. Domknie ich łuski przez co włosy nie będą tracić wody.

Jeśli często używasz suszarki i do tego z gorącym nawiewem postaraj zmienić ten nawyk. Myj włosy o dogodnej porze dnia i susz naturalnie lub ostatecznie zastosuj chłodny nawiew.

Proponuję prawidłowo nawilżyć organizm od środka. Eliminuj stres ze swojego życia. A wtedy i z włosami też sobie poradzisz.