Krótkie fryzury po 50

Panie w każdym wieku starają się dbać o włosy. Jednak z wiekiem kosmki z różnych powodów  się osłabiają. Dlatego też zwykle należy je odpowiednio skrócić.

Skrócenie może jednak podążać za modnymi fryzurami. Klasyczny bob czy pixie oraz ich odmiany stylizacji, z których można wyczarować piękne uczesania są tego przykładem

Jak pielęgnować włosy po 50tce?

Do mycia włosów używaj delikatnego szamponu. Przy ostatnim płukaniu letnia woda, a wręcz prawie chłodna powinna domknąć łuski włosa. Zbyt mocno nie pocieraj włosów ręcznikiem.

Po umyciu głowy postaraj się, aby włosy wysychały naturalnie. Jeśli korzystasz z suszarki, używaj letniego nawiewu.

Czy ukrywać siwe włosy?

Decyzja należy do Ciebie. Obecnie modny jest kolor siwy w różnych wersjach. Możesz również użyć tonera lub rozjaśnić kosmki. Samo obcięcie włosów i stworzenie super fryzury już daje lepsze samopoczucie.

Czy konieczna jest grzywka dla pań po 50tce?

Z pewnością włosy krótkie z grzywką opadającą na czoło lub zaczesaną na bok, a także bez  grzywki pięknie łączą się chłodnymi siwymi pasmami. Grzywkę dobierasz do swojej aparycji.
Nie jest obowiązkowa w stylizacji. Jest jedną z alternatyw podczas cięcia.

Klasyczny bob dla 50latki

Klasyczny bob z przedziałkiem przez środek i grzywką na boki tej samej długości to doskonały wybór. Włosy sięgają do żuchwy. A fryzura nadaje kształt buzi. Klasyczny bob jest wersją, z której możesz tworzyć inne uczesania. Należy do niej na przykład bob z grzywką.

Bob z grzywką dla 50latki

Włosy opadające na czoło zmienią rysy twarzy. Odmłodzą je i wprowadzisz powiew świeżości przy niewielkiej zmianie.

Krótki bob dla 50 latki

Długość dość krótka przy bobie zlikwiduje rozdwojone kosmki. Włosy sprawiają wrażenie gęstszych. Łatwiej nad nimi zapanować. A przede wszystkim to cięcie pozostaje modne.

Cieniowany bob dla 50latki

Cięcie krótkie z cieniowaniem nadaje się dla wszystkich typów twarzy i rodzaju włosów.
Praktyczna fryzura dla osób również pracujących.

Krótkie włosy z asymetrycznym cięciem dla 50latki

Asymetryczny bob jest bardzo modną opcją na dodanie uroku poprzez fryzurę. Odmłodzona twarz i pewność to elegancja w wyglądzie. Do wyboru masz opadającą asymetrycznie grzywkę na twarz lub możesz ją mieć nieco krótszą.

Pixie dla 50latki

Fryzura pixie nie ma sezonu. Jest fryzurą uniwersalną. Każda pora roku jest dla niej odpowiednia. Fryzura pixie jest prosta w pielęgnacji. Samo ułożenie po dobrym obcięciu nie powinno zajmować sporo czasu. Dobór prawidłowych kosmetyków do stylizacji skraca czas uczesania.

Asymetryczne pixie cut dla 50latki

Osoby w tym wieku ciągle zachowują piękne rysy twarzy. Pozwól sobie na taką fryzurę, a zobaczysz, jak dobrze będziesz wyglądać z asymetrycznym pixie cut.

Pixie z przedłużoną grzywką po 50tce

Jednak jeśli chcesz zakryć czoło, to dobrą opcją jest wprowadzenie przedłużonej grzywki.
Włosy pofalowane i podniesione u nasady wprowadzą element świeżości.

Pamiętaj, że w tym wszystkim to Ty masz czuć się dobrze w wybranym uczesaniu.
Dobra pielęgnacja i modna stylizacja włosów zawsze odświeżą i dodadzą pewności.