Jak pogrubić włosy?

Włosy są naszą ozdobą. Dlatego chętnie robimy wszystko, aby były w idealnej kondycji. A już kiedy mamy zbyt cienkie i w mniejszej ilości szukamy sposobu na rozwiązanie problemu. W zależności od pory roku szczególnie zimą zauważamy, że kondycja włosów jest nie do końca ok. Stosowanie leków przy różnych chorobach to jedne z przyczyn w ich jakości. Ma to ogromny wpływ na wygląd. I tak z różnych przyczyn nasze włosy są cienkie. Spróbujmy ten proces odwrócić. Często uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów bardzo skutecznie poprawi kondycję. Znajdziesz je w dobrze i naturalnie zbilansowanej diecie. Nie zapominaj o prawidłowym piciu wody. Jej niedobór czy też nadmiar szkodzi włosom. Wspaniałe są wszelkie masaże głowy. Pod ich wpływem następuje dotlenienie cebulek. Wówczas więcej przechwycą składników pokarmowych.

SPOSOBY POGRUBIANIA WŁOSÓW

Zacznij od dobrze dobranej skróconej fryzury. To na polepszenie natychmiastowego samopoczucia. Teraz zajmij się preparatami dostępnymi na rynku. Tylko pamiętaj o prawidłowym doborze do własnych włosów. A nie do tego co modne na rynku. Poszukaj dobrej i skutecznej odżywki. Powinny w jej składzie znaleźć się białka, to za ich sprawą za jakiś czas zauważysz lepszą fryzurę. Innym składnikiem potrzebnym włosom jest keratyną i hydrolizowany jedwab. Włosy polepszają swoją jakość. Składniki wnikają w ich głąb dając wrażenie grubszych. Plusem stosowania takich kosmetyków jest likwidacja ich stroszenia się. Odpowiednie nawilżenie dodaje włosom blasku.

FARBA Z HENNĄ

A co ma henna wspólnego z grubszymi włosami? Ten naturalny składnik jest bardzo pomocny w uzyskaniu grubszych włosów. Ich związek razem z naszymi włosami daje połączenie, które umożliwia nadbudowanie. Przez to zwiększa objętość. Blondynkom nie wskazania jest henna jeśli chce zostać przy swoim kolorze. Preparat barwi na ciemniejszy kolor.

SUCHY SZAMPON W PIANCE

Równomierne wklepanie we włosy i ich lekkie nastroszenie da efekt pogrubienia. Włosy nie sklejają się. To dobra alternatywa dla zabieganych.

OLEJKI, A POGRUBIANIE WŁOSÓW

Zacznij od doboru dobrego olejku. Każdy z nich ma inne zadanie do wykonania. Jaki i do jakich włosów to poniżej:
– olej lniany do włosów, które puszą się
– olej kokosowy do niskoporowatych tzn. zdrowych ale opornych na układanie
– olej arganowy uniwersalny do każdego rodzaju włosów nakładasz i stosujesz je według potrzeb. Częste stosowanie daje dobre efekty.

MASKA ALOESOWA

Jeśli masz pod ręką aloes to maseczka jest szybka zrobienia. Weź 1 liść aloesu pokrój go na mniejsze kawałki. Dodaj odrobinę olejku np. kokosowego. Delikatnie podgrzej do rozpuszczenia. Ostudź. Wetrzyj w skórę głowy. Pozostaw na co najmniej 30 min. Może być dłużej. Potem umyj włosy. Dobrze nawilżona skóra pobudzi cebulki włosów do stymulacji. Da to efekt pogrubienia.

A KIEDY DO LEKARZA?

Wtedy kiedy sama jesteś przekonana, że potrzebna jest Ci pomoc. Wszystkie środki zawiodły to nie zwlekaj. Zła kondycja włosów to nie tylko ich pogrubianie. To cały organizm woła o pomoc. Zrób podstawowe badania. Wyklucz stany zapalne w organizmie. Jeśli masz hormony i inne sprawy kobiece w porządku to udaj się do trychologa lekarza od włosów. On zajmie się właściwym leczeniem. W dobie nowoczesności może on zastosować mezoterapię igłową. Jest to zabieg wprowadzania zestawu płynnego witamin w skórę głowy. Jeden raz w miesiącu. Ilość zabiegów w zależności od kondycji włosów.