Jak naprawić fryzurę

Wracasz o fryzjera do domu, a Ty zamiast pięknej i modnej fryzury masz nie wiadomo co na głowie? Fryzjer zamiast zrobić Ci szałową fryzurę zawiódł Cię a Ty czujesz się bezradna? Przedstawiamy Ci kilka trików jak naprawić fryzurę po nie udanej wizycie u fryzjera.

1. Miały być loki a jest siano?
Powody takiego wyglądu są zwykle dwa: podczas robienia trwałej fryzjer dobiera niewłaściwe stężenie płynu utrwalającego lub zbyt szybko zdejmuje wałki. Wtedy pasma są przesuszone, fryzura puszy się, a Ty masz kosmyki sterczące na wszystkie strony. Ratunek? Stan włosów poprawią kosmetyki nawilżające. Umyj lub tylko zmocz pasma i wmasuj mocno regenerującą maskę. Potem spłucz ją, osusz ręcznikiem i sięgnij po odżywkę bez spłukiwania. Nałóż ją na końce pasm. Dzięki temu, kosmyki podczas układania nie będą puszyć się.
Trik pierwszy: Przygładź pasma przy twarzy. Wmasuj krem poprawiający skręt loków. Z boku głowy zrób przedziałek. Pasma wokół przedziałka wygładź grzebieniem i przypomnij wsuwkami. Resztę kosmyków wysusz suszarką z dyfuzorem. W loki wetrzyj olejek nabłyszczający.
Trik drugi: wyczaruj fale. Zrób przedziałek na środku, spryskaj włosy sprayem do loków. Nawiń je na średniej grubości termoloki, nie dokręcając wałków do nasady włosów. Gdy wystygną, wałki zdejmij, a pasma rozciągnij palcami.
Trik trzeci: Zwiąż włosy w palemkę. W wilgotne pasma wgnieć piankę i gęstym grzebieniem rozprowadź ją na włosach. Zaczesz wszystkie włosy do tyłu i zbierz je w kucyk wysoko z tyłu głowy, zwiąż gumką. W razie konieczności, kosmyki podkręć grubą lokówką a potem rozczesz delikatnie palcami. By zwiększyć objętość palemki, włosy przy gumce lekko podtapiruj. Na koniec polakieruj fryzurę.

fryzura sylwestrowa kręcone włosy

fryzura sylwestrowa kitka

2. Miał być kok, jest dramat?
Upięcia zazwyczaj wyglądają kobieco i seksownie, a przede wszystkim są wygodne. Nic dziwnego, że jest to najczęściej wybierana fryzura na przyjęcia i bale. Wystarczy przypiąć ozdobną spinkę lub pięknego kwiatka, by uczesanie nabrało odświętnego charakteru. Zdarza się jednak często, że upięcie, choć zjawiskowe, nie pasuje do typu urody, figury czy rodzaju kreacji. Fryzjerzy popełniają niejednokrotnie karygodny błąd dobierając drobnym i szczupłym paniom zbyt misterne i duże upięcia, a tym które mają ostre rysy twarzy – mocno ściągnięte i gładkie koki bez grzywki. W takim przypadku, nawet najpiękniejsze uczesanie nie dodaje kobiecie uroku. Na szczęści, nawet gdy spieszysz się na imprezę i brak Ci czasu, może szybko wyczarować z nieudanego koka modną i seksowną fryzurę.
Trik pierwszy: Zrób kok od nowa, po swojemu. Zacznij od zaczesania wszystkich włosów do tyłu. Następnie zwiąż je gumką tuż nad karkiem (zamaskuj ją pojedynczym pasmem). Kucyk podtapiruj, wygładź go i podepnij pod spód tworząc rulon. Mocno polakieruj.
Trik drugi: Rozpuść włosy i załóż opaskę. Najpierw dokładnie rozczesz pasma, kierując wszystkie do dołu. Delikatnie podtapiruj je u nasady. Końce kosmyków zwilż modelującym sprayem i podkręć grubą okrągłą szczotką, wywijać je. Nad czołem umieść ozdobną plastikową opaskę z koralikami. Na koniec spryskaj włosy lakierem nabłyszczającym. Dzięki temu ta bardzo prosta fryzura zyska połysk i elegancki wygląd.

fryzura sylwestrowa kok fryzura sylwestrowa z opaską

3. Miała być bombka, jest hełm?
To spotkało chyba większość z nas. Uczesane przez fryzjera włosy zostały za bardzo podtapirowane, mocno polakierowane i zamiast nowoczesnej i modnej fryzury wyszedł nieforemny kask. Na szczęście i z takiej sytuacji jest wyjście. Przede wszystkim na początku włosy trzeba dokładnie rozczesać. Potem wystarczy jedynie lekko je zmoczyć i nadać inny kształt. Jest to tym łatwiejsze, że polakierowane wcześniej pasma będą bardzo podatne na układanie. Przydadzą się też nowoczesne kosmetyki do stylizacji włosów.
Trik pierwszy: Nastrosz kosmyki za pomocą wosku. We włosy wetrzyj niewielką ilość pianki i podkręć je grubą okrągłą szczotką, odbijać od nasady. Wszystkie pasma skieruj do tyłu. Wybrane kosmyki podkreśl odrobiną żelu lub wosku.
Trik drugi: Zmocz pasma przy skórze. Spryskaj włosy u nasady modelującym sprayem. Z boku zrób przedziałek. Włosy wysusz, wygładzając płaską szczotką lub grzebieniem. Końce pasm wywiń, podkręcając je grubą okrągłą szczotką. Rozetrzyj w palcach odrobinę żelu i wgnieć go w końce kosmyków. Wepnij we włosy ozdobny kwiat lub spinkę. Polakieruj fryzurę.

fryzura sylwestrowa z spinką prosta fryzura sylwestrowa włosy krótkie