Fryzury na sylwestra loki

Niejedna kobieta, która ma proste włosy, marzy o burzy loków na głowie. Bez wątpienia fryzury na Sylwestra to loki lub anielskie fale. Owe uczesania najlepiej pasują do pociągłej twarzy bo ją optycznie wysmuklają. Nadają włosom objętość, dodają seksapilu i są proste w wykonaniu nawet w domu.

fryzura sylwestrowa kręcone włosy

Jak wykonać fryzurę loki na Sylwestra?

Przed nakręceniem, każde pojedyncze suche pasmo spryskaj sprayem termoochronnym (np. spray do stylizacji na ciepło Wellaflex). Włosy nakręcaj na lokówkę. Po zdjęciu z lokówki, zwijaj pasma na palcu zgodnie z ich skrętem i przypinaj klipsami. Gdy włosy ostygną w tym ułożeniu, to fryzura kręcona będzie trwalsza. Bardzo podobny efekt, uzyskasz gdy nakręcisz włosy na termoloki.
Po ostygnięciu pukli, rozkręcanie pasm najlepiej zacząć od dolnych partii włosów, kierując się do góry. Ponieważ, podczas ściągania klipsów lub termoloków nie popsuje się kształtu już rozwiniętych pasm.

Loki ułóż palcami, tak by fryzurze nadać ładny kształt. Na koniec spryskaj lakierem, niezbyt mocnym by nie skleił włosów i nie obciążył ich. Dzięki temu, fryzura przetrwa nawet kilkanaście godz.

fryzura sylwestrowa kręcone włosy fryzura sylwestrowa fale
fryzura na karnawał kręcone włosy

Fryzury fale na sylwestra

Włosy nawiń na termoloki. Na wilgotne włosy, rozprowadź odrobinę pianki wzmacniającej skręt loków. Pasma wysusz i zrób przedziałek po środku głowy. Włosy podziel na średniej grubości pasemka i nawiń na mocno rozgrzane, grube termoloki (zestaw wałków nagrzewanych prądem). Poczekaj aż ostygną na głowie i ostrożnie zdejmij.
Spryskaj pukle mgiełką suchego, mocno utrwalającego lakieru. Chwilę odczekaj, następnie płaską szczotką przeczesz ostrożnie pasma w różne strony: od tyłu do przody głowy i odwrotnie, na boki.W ten sposób włosy uniosą się u nasady i sprawią wrażenie bardziej puszystych.
Na koniec ważne jest utrwalenie fryzury. Rozprowadź na palcach odrobinę żelu do modelowania włosów. Wgnieć kosmetyk w końce pasm, by miękko opadały na ramiona i plecy. Na koniec spryskaj lakierem utrwalającym (nie przesadzaj z ilością, aby nie skleić włosów).

Jak skutecznie utrwalić fryzury loki?

Używaj kosmetyków, które sprawią, że włosy podczas modelowania będą posłuszne a fryzura przetrwa cały dzień. Jednak jaki to jest produkt idealny? Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać. Jeżeli chcesz tylko utrwalić gotową już fryzurę, sięgnij po lakier suchy. Lakiery te poznasz po tym, że na opakowaniu jest opisany jako mocny i utrwalający. Taki kosmetyk szybko wysycha i nie skleja włosów.
Jeżeli jednak robisz fryzurę nad którą musisz trochę popracować, np. kręcenie pasemek, odpowiedni będzie lakier mokry lub spray utrwalający. Takie kosmetyki aplikujesz jeszcze na wilgotne włosy. Potem, masz około kwadrans zanim wyschną na wymodelowanie fryzury. Kosmetyki tego typu opisywane są jako: elastyczne, texturę, flexible, modelujące.

Do kręcenia włosów, prócz lokówki i termoloków można użyć:

– wałki z rzepami, można w nich spać. Nie wgniatają się w głowę i nie odkształcają się. Duże wałki, są świetne dla cienkich włosów, ponieważ podnoszą je u nasady i dodają objętości.
– plastikowe, zapewniają dobry skręt poszczególnych pasm.

– wałki stożkowe, używa się ich do nawijania włosów od ich nasady. Dzięki temu, loki wyglądają bardzo naturalnie.
– papiloty, są idealne jeśli Twój cel to burza loczków o nieregularnych kształtach, ale zarazem wyglądały naturalnie. Fryzura utworzona za pomocą papilotów, przypomina fale niż okrągłe loczki.